534 RUTH CIR

WEST MELBOURNE, Florida 32904 · Brevard County · Parcel 28 3708-05-C-52

$40 470
Assessed Value
$104 310
Market Value
Annual Tax
$15 470
Taxable Value
Ownership
OwnerKNAUB, RONALD L
Mailing Address534 RUTH CIRCLE W MELBOURNE FL 32904
Property Details
Year Built1978
Living Area1 391 sq ft
Lot Size6 098 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Just (Market) Value$104 310
Assessed Value$40 470
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 470